Nasıl Kullanırım?
  • Buraya tıklayarak veya üst menüde yer alan “Satın al” menüsüne girerek Araç Kontrol satın alınır,
  • Ürün teslimatında görevlinin size göstermiş olduğu abonelik dokümanlarını eksiksiz doldurarak imzalamalı, nüfus cüzdanı fotokopinizle birlikte teslim etmelisiniz. Evraklarınız Türk Telekom’a ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde hat aktivasyonunuz yapılarak size bilgi verilecektir.
  • Cihaz arkasında yer alan aktivasyon koduyla iOS/Android mobil uygulaması veya aracim.turktelekomkonforluhayat.com üzerinden servis aktivasyonunu yapılır,
  • Son olarak, cihaz kurulumunu OBD kablosuyla kendiniz yapabilir veya 4440015’i arayarak cihaz kurulumu için yönlendirilen yetkili montaj noktasında cihaz kurulumunuzu yaptırabilirsiniz.
  • Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra iOS / Android mobil uygulamasına veya aracim.turktelekomkonforluhayat.com adresine girerek Araç Kontrol sistemini kullanmaya başlayabilirsiniz.
Ürünü peşin olarak satın aldım ve içerisinde yer alan data paketi hediye olarak sağlanıyor. Yine de adıma fatura gönderilecek mi?

Evet, kampanya ve teklif dahilinde adınıza fatura gönderilecek olup herhangi bir cihaz ve data bedeli yansıtılmayacaktır. Sadece yasal vergiler yansıtılacaktır.

Kutu içerisinden çıkan aktivasyon kodumu kaybettim ve aktivasyon yapamadım, ne yapmalıyım?

Çağrı merkezi numarası 4440015’i arayabilir, gerekli kontroller sağlandıktan sonra aktivasyon kodunu öğrenebilirsiniz.

Cihazı aracıma kendim kurmak istiyorum, ne yapmalıyım?

Kutu içerisinden çıkan OBD bağlantı kablosunun bir ucunu aracınızın OBD portuna diğer ucunu cihaza bağladıktan sonra cihaz sabitleme yapıştırıcılarıyla cihazı uygun bir yere sabitlemeniz gerekmektedir. Cihazı uygun bir şekilde yerleştirmek için gerekli talimatlara buradan ulaşabilirsiniz.

Araç Kontrol ürününü satın aldım, hat aktivasyonum yapıldı. Sistemi ne zaman kullanmaya başlayabilirim?

iOS veya Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuza Araç Kontrol mobil uygulamasını yükleyerek mobil uygulamadan ya da aracim.turktelekomkonforluhayat.com adresine girerek, cihaz arkasında yer alan aktivasyon koduyla aktivasyon yapmanız gerekmektedir. Sonrasında tercih ettiğiniz kurulum yöntemine göre cihaz kurulumu yapılmalıdır. Aktivasyon işlemleri ve cihaz kurulumu tamamlandıktan sonra sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cihazımın çalıştığını nasıl anlarım? Cihazım çalışmıyorsa ne yapmalıyım?

Cihaz üzerinde yer alan cihaz durumu ve bağlantı durumu ışıklarının yanıyor olması cihazın çalıştığını göstermektedir. Cihaz üzerindeki ışık(lar) yanmıyor veya yandığı halde sistem kullanılamıyor, web arayüzü/mobil uygulaması üzerinde herhangi bir güncelleme olmuyorsa 4440015 üzerinden destek alabilirsiniz.

Aracımın konumu neden bulunduğu yerden başka bir konumda görünüyor?

Kapalı otopark, tünel vb. gibi kapalı alanlarda, aracın coğrafi konumu nedeniyle sim kartın sinyal almasının mümkün olmadığı yerlerde ilgili sistemler çalışmayabilir ve en son sinyal alınan konumda sabit olarak görünebilir. Araç konumu değiştiğinde ve sinyal alındığında aynı durum devam ediyorsa 4440015 üzerinden destek alabilirsiniz.

Aracım çalışmıyorken cihaz güç kullanımı yaparak akümü bitirir mi?

Aracınızın çalışmadığı durumlarda cihaz uyku modunda olduğundan normal zamanda olduğu gibi güç tüketimi yapmamaktadır. Uyku konumunda cihaz, araç akü desteğiyle çalışmakta olup araç aküsünden sadece bir oto alarm sisteminin tükettiği güç kadar tüketim olmaktadır.

Sürüş performansı altında görünen skorum neyi ifade ediyor?

Sürüş skorunuz; hız limiti aşımı, ani hızlanma, ani sollama, sert fren vs. gibi hatalı kullanımların ölçümlenip, sistem algoritmasında tanımlı hesaplama ve ağırlıklara göre belirlenmektedir. 1 en kötü, 100 en iyi olmak üzere 1-100 arasında bir değerde skorunuz oluşmaktadır.

Tanımladığım bölgeler ne anlam ifade ediyor?

Aracınızın tanımladığınız sınırlar içerisinde olup olmadığından haberdar olmanızı ve bölge dışına çıkış, bölge içine giriş durumlarında bildirim almanızı sağlar.

Benim dışımda başka birisi konum, sürüş performansı vs. gibi bilgilerimi görebilir mi?

Hayır, sistemin kullanımı ve verilerinize erişim konusunda sizden başka hiç kimsenin yetkisi bulunmamaktadır.

Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

aracim.turktelekomkonforluhayat.com veya iOS/Android mobil uygulaması üzerinden “Şifremi Unuttum” linkine tıklayarak şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Cihaz, aracımın elektronik aksamında herhangi bir istenemeyen duruma neden olur mu?

Hayır, cihaz sadece içeri yönde akım aldığından elektronik sistemlere herhangi bir zarar vermez.

Aracımın konumunu ne kadarlık bir sapmayla alırım?

Araç konumunu saptamaya yarayan GPS sistemlerinde Amerikan sivil uyduları kullanılmaktadır. Sabit durumda aracınızın uyduyu görme durumuna göre standart olarak 1 – 10 metre arasında olabilir. Bu sapmalar cihaz – uydu konumuna göre 10 metre üzerine çıkabilmektedir. Araç hareket halindeyken ise daha küçük sapmalar olmaktadır.

Euro.Message madebycat