Nasıl Kullanırım?
  • Buraya tıklayarak veya üst menüde yer alan “Satın al” menüsüne girerek Güvenli Motosiklet satın alınır,
  • Ürün teslimatında görevlinin size göstermiş olduğu abonelik dokümanlarını eksiksiz doldurarak imzalamalı, nüfus cüzdanı fotokopinizle birlikte teslim etmelisiniz. Evraklarınız Türk Telekom’a ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde hat aktivasyonunuz yapılarak size bilgi verilecektir.
  • Cihaz arkasında yer alan aktivasyon koduyla iOS/Android mobil uygulaması veya aracim.turktelekomkonforluhayat.com üzerinden servis aktivasyonunu yapılır,
  • Son olarak, cihaz montajı için kendi motosiklet yetkili servisinizde veya tercih ettiğiniz bir motosiklet servis noktasında kurulum yaptırabilirsiniz.
Ürünü peşin olarak satın aldım ve içerisinde yer alan data paketi hediye olarak sağlanıyor. Yine de adıma fatura gönderilecek mi?

Evet, kampanya ve teklif dahilinde adınıza fatura gönderilecek olup herhangi bir cihaz ve data bedeli yansıtılmayacaktır. Sadece yasal vergiler yansıtılacaktır.

Cihaz arkasında yer alan aktivasyon kodumu kaybettim ve aktivasyon yapamadım, ne yapmalıyım?

Çağrı merkezi numarası 4440015’i arayabilir, gerekli kontroller sağlandıktan sonra aktivasyon kodunu öğrenebilirsiniz.

Cihaz kurulumunu motosikletime nasıl yaptırmalıyım?

Cihazdan alınan ölçüm ve veriler cihaz yönüne bağlı olduğundan montaj yönü ve şekli önemlidir. Yanlış montaj yapıldığında, ivme ölçümleri hatalı olabilir ve cihaz kalibrasyonu yapılamayabilir.

Cihazın monte edileceği yüzey dikkatli seçilmelidir. Yüzey mümkün olduğunca düz ve yere (şasi düzlemine) paralel olmalıdır. Montaj sağlam yapılmalı, cihaz titreşimlerde bağımsız bir şekilde sallanmamalı veya yerinden oynamamalıdır. Detaylı montaj talimatlarına buradan ulaşabilirsiniz

Güvenli Motosiklet ürününü satın aldım, hat aktivasyonum yapıldı. Sistemi ne zaman kullanmaya başlayabilirim?

iOS veya Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuza Güvenli Motosiklet mobil uygulamasını yükleyerek mobil uygulamadan ya da aracim.turktelekomkonforluhayat.com adresine girerek, cihaz arkasında yer alan aktivasyon koduyla aktivasyon yapmanız gerekmektedir. Sonrasında cihaz kurulumunu yaptırmanız gerekmektedir. Aktivasyon işlemleri ve cihaz kurulumu tamamlandıktan sonra sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cihazımın çalıştığını nasıl anlarım? Cihazım çalışmıyorsa ne yapmalıyım?

Cihaz üzerinde yer alan cihaz durumu ve bağlantı durumu ışıklarının yanıyor olması cihazın çalıştığını göstermektedir. Cihaz üzerindeki ışık(lar) yanmıyor veya yandığı halde sistem kullanılamıyor, web arayüzü/mobil uygulaması üzerinde herhangi bir güncelleme olmuyorsa 4440015 üzerinden destek alabilirsiniz.

Motosikletimin konumu neden bulunduğu yerden başka bir konumda görünüyor?

Kapalı otopark, tünel vb. gibi kapalı alanlarda, motosikletin coğrafi konumu nedeniyle sim kartın sinyal almasının mümkün olmadığı yerlerde ilgili sistemler çalışmayabilir ve en son sinyal alınan konumda sabit olarak görünebilir. Motosiklet konumu değiştiğinde ve sinyal alındığında aynı durum devam ediyorsa 4440015 üzerinden destek alabilirsiniz.

Motosikletim çalışmıyorken cihaz güç kullanımı yaparak akümü bitirir mi?

Motosikletinizin çalışmadığı durumlarda cihaz uyku modunda olduğundan normal zamanda olduğu gibi güç tüketimi yapmamaktadır. Uyku konumunda cihaz, içerisinde yer alan pil ve akü desteğiyle çalışmakta olup aküden sadece bir oto alarm sisteminin tükettiği güç kadar tüketim olmaktadır.

Tanımladığım bölgeler ne anlam ifade ediyor?

Motosikletinizin tanımladığınız sınırlar içerisinde olup olmadığından haberdar olmanızı ve bölge dışına çıkış, bölge içine giriş durumlarında bildirim almanızı sağlar.

Benim dışımda başka birisi konum, sürüş performansı vs. gibi bilgilerimi görebilir mi?

Hayır, sistemin kullanımı ve verilerinize erişim konusunda sizden başka hiç kimsenin yetkisi bulunmamaktadır.

Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

aracim.turktelekomkonforluhayat.com veya iOS/Android mobil uygulaması üzerinden “Şifremi Unuttum” linkine tıklayarak şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Cihaz, motosikletimin elektronik aksamında herhangi bir istenemeyen duruma neden olur mu?

Hayır, cihaz sadece içeri yönde akım aldığından elektronik sistemlere herhangi bir zarar vermez.

Motosikletimin konumunu ne kadarlık bir sapmayla alırım?

Motosiklet konumunu saptamaya yarayan GPS sistemlerinde Amerikan sivil uyduları kullanılmaktadır. Sabit durumda aracınızın uyduyu görme durumuna göre standart olarak 1 – 10 metre arasında olabilir. Bu sapmalar cihaz – uydu konumuna göre 10 metre üzerine çıkabilmektedir. Motosiklet hareket halindeyken ise daha küçük sapmalar olmaktadır.

Euro.Message madebycat